Tłumaczenie - Google translator. Może zawierać błędy.

Elektrostymulacja EMS Sorisa – odchudzanie i modelowanie sylwetki

Elektrostymulacja EMS Sorisa

Odchudzanie miejscowe, wyszczuplanie, modelowanie sylwetki, ujędrnianie skóry,
odchudzanie brzucha, odchudzanie ud, drenaż limfatyczny.

 

Elektrostymulacja EMS Sorisa

EMS – Electrical Muscle Stimulation,

lub elektrostymulacja mięśni znana jest w medycynie i sporcie od lat.
Z jej dobrodziejstw korzystają sportowcy, astronauci, żołnierze jak również osoby cierpiące między innymi na przewlekły ból.

Wiele osób niestety nie może sobie pozwolić na tradycyjne treningi i wzmacnianie mięśni ćwicząc na siłowni czy uprawiając inne sporty. Nie pozwalają im na to między innymi przebyte kontuzje, zwyrodnieniowe chorobowe stawów, czy prozaiczny brak czasu lub niechęć do ćwiczeń w grupie.

Alternatywą dla tych osób może być uzupełnienie odpowiedniej diety i kilkudziesięciominutowego ruchu dziennego, bądź tygodniowego (np. pływanie, szybki spacer) zabiegami elektrostymulacji. Zabiegi te są bardzo skuteczne – 45 minutowy zabieg jest skuteczniejszy od trzech godzin tradycyjnego treningu.

W niektórych przypadkach elektrostymulacja może całkowicie zastąpić tradycyjny trening, w większości jednak przypadków poszczególne programy elektrotreningów są o wiele skuteczniejsze od ćwiczeń tradycyjnych, gdyż zmuszają mięśnie do o wiele większej i wydajniejszej pracy.

Zabiegi przeznaczone są zarówno dla kobiet i mężczyzn, pozwalają na pozbycie się takich problemów jak nadmierna zawartość tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała; modelowanie sylwetki; wzmocnienie, wyrzeźbienie bądź budowanie mięśni; ujędrnienie i odmłodzenie skóry, poprawę przemiany materii i polepszenie krążenia.

 

Efekty elekrostymulacji / elektrogimnastyki (EMS):

  • Tkanka tłuszczowa – jest spalana miejscowo, bądź w całym organizmie, w niektórych przypadkach bez budowania mięśni, co jest ważne szczególnie dla kobiet  wszystko zależy od wybranego programu. Oprócz spalania kwasów tłuszczowych zabieg pomaga również usunąć nadmierną ilość wody i toksyn z organizmu.
  • Mięśnie – zabiegi EMS poprawiają napięcie mięśni, zwiększają ich elastyczność. W ramach programów można wymodelować całą sylwetkę bądź określone części ciała (biust, uda, pośladki itp). Liczne są także doniesienia na temat pozytywnego działania EMS na siłę mięśnia oraz zwiększenia średnicy włókien mięśniowych, czyli na budowę mięśni.
  • Poprawa przemiany materii – Wybrane programy usprawniają system przemiany materii – spalają spożyte kalorie, regulują proces usuwania produktów przemiany materii.
  • Skóra –  po naszej kuracji odchudzającej nigdy nie będzie wisiała, gdyż wraz z redukcją obwodów ciała polepsza się jej jakość, struktura i napięcie, a niektóre programy skierowane są także na jej odmłodzenie.
  • Poprawa krążenia – Krew, płynąca w żyłach, tętnicach i naczyniach krwionośnych, tworzy układ krążenia – specyficzny system transportu – dzięki któremu krwinki czerwone docierają do tkanek, odbierając z nich dwutlenek węgla i zaopatrując je w tlen. Krwinki białe walczą z infekcjami, przenoszone substancje odżywcze odżywiają komórki, przekazywane są informacje chemiczne itp. Jest to istotna część elektro-treningu.
  • Cellulit – stosowane przez nas urządzenia Sorisa, posiadają wbudowany program wspomagający usuwanie cellulitu, poprzez specyficznie ułożone przebiegi stymulacji mięśni i tkanek.

Drenaż limfatyczny metodą EMS

Drenaż wykonywany dzięki mikrostymulacji jako program izometryczny, pobudzający. Prąd zmienny średniej częstotliwości. Jego działanie przewyższa działanie prądu niskiej częstotliwości z uwagi na efekty: jest lepiej odczuwany niż prąd niskiej częstotliwości, może być aplikowany bardziej intensywnie, działa na głębiej położone tkanki, przechodząc przez skórę napotyka na mniejszą oporność, nie wytwarza negatywnych efektów powierzchniowych (nie obniża temperatury). Aparat CORPO-02 generując prąd o częstotliwości 4000 Hz naprzemiennie zwiększa i zmniejsza jego amplitudę nie przerywając emisji. Częstotliwość tej modulacji zbiega się z niską częstotliwością stosowaną w elektroterapii. Zakres modulacji częstotliwości stosowanej w aparacie wynosi od 5 do 200 Hz, co sprawia, że możliwe jest osiągnięcie efektów towarzyszących działaniu prądu niskiej częstotliwości, lecz przewagę mają efekty wynikające ze stosowania prądu średniej częstotliwości: redukcja bólu, poprawa krążenia, zmniejszanie obrzęków, oddziaływanie na mięśnie (pobudzanie do skurczów), usprawnienie procesów odżywczych i przemiany materii w tkankach, przywrócenie równowagi neurowegetatywnej.

Odchudzanie metodą EMS

Stosujemy prąd zmienny niskiej częstotliwości charakteryzujący się specjalną szerokością impulsu, czasem jego trwania i modulacją, wywołujący skurcz izometryczny. Jest to skurcz, w czasie którego nie zmienia się długość włókien mięśniowych, więc nie jest widoczny ruch mięśnia. Działanie takiego impulsu można porównać z napięciem mięśni, jakie miałoby miejsce przy próbie uniesienia ciężaru o wadze 5000 kg. Prąd izometryczny działa na włókna mięśniowe ujędrniająco i napinająco. Ma działanie wyszczuplające poprzez zwiększenie metabolizmu mięśni, przyspiesza przemianę materii i pomaga uruchomić zapasy tłuszczu. Prąd pojawia się jednocześnie na wszystkich wyjściach, efekt działania prądu izometrycznego pojawia się we wszystkich mięśniach poddawanych zabiegowi jednocześnie, następnie również jednocześnie następuje okres odpoczynku.
Najważniejszym efektem działania tego typu stymulacji jest poważny wzrost metabolizmu i zwiększone zużycie kalorii. W celu zdobycia energii potrzebnej do wykonania wysiłku mięśnie sięgają do rezerw co powoduje wzmożone spalanie tłuszczu. Ten rodzaj przebiegu prądowego jest specjalnie przeznaczony do zabiegów wyszczuplających.
Badania kliniczne wykazały, że zastosowanie prądu izometrycznego w zabiegach wyszczuplających w porównaniu z innymi technikami odchudzającymi jest najbardziej skuteczne (redukcja wagi ciała i obwodu). Skuteczność polega na jednoczesnym działaniu na tkankę podskórną, tkankę mięśniową i układ krążenia. W naczyniach krwionośnych powstaje efekt tłoczenia, wzmożony przepływ limfy usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany.
 

Elektrolipoliza metodą EMS

Efekt lipolizy i drenażu podczas zabiegu elektrostymulacji.ELEKTROLIPOLIZA
(rozkład i eliminacja tłuszczu przy pomocy stymulacji mikroelektrycznej)
Jest to program stosujący prąd zmienny niskiej częstotliwości o mikro natężeniu i odpowiednim "kształcie" działający na zgromadzone w tkance tłuszczowej lipidy (substancje tłuszczowe) jedne z najważniejszych produktów przemiany materii, odgrywające bardzo ważną rolę w strukturze błon komórkowych. Pole elektryczne wytworzone między dwoma sondami wywołuje szereg lokalnych zmian charakterystycznych dla elektrolipolizy:

  • Efekt cieplny.

Kiedy prąd przepływa przez określony obszar ciała wytwarzane jest wewnętrzne ciepło. Wzrost temperatury powodowany elektrolipolizą przechodzący przez tkanki ciała jest słabo dostrzegalny, lecz jest wystarczający aby rozszerzyć naczynia krwionośne a tym samym poprawić krążenie krwi w obszarze jego działania. To stymuluje lokalny metabolizm, powoduje spalanie kalorii i wzmaga odżywianie tkanek.

  • Efekt elektrolityczny

Pole elektryczne wytworzone przez elektrolipolizę powoduje ruch jonów, które zmieniają polaryzację komórek. Komórki próbując zachować swój elektryczny potencjał spalają w ten sposób energię którą czerpią ze zgromadzonego tłuszczu.

  • Efekt stymulujący krążenie

Niewielki wzrost temperatury w obszarze działania elektrolipolizy (efekt cieplny) nie tylko powoduje rozszerzenie naczyń ale również poprzez swoje stymulujące działanie pobudza nerwy naczynioruchowe pobudzając mikrokrążenie.